Понад пів тисячі закарпатців щороку звертаються до лікарів через проблему чутливості до сонця. Найбільше страждають ті, хто має світлий тип шкіри. Медики кажуть – щороку кількість хворих на фотодерматит. Так звану алергію на ультрафіолетове випромінювання, збільшується на 10-15%.
Ужгородка Злата Гозда вже більше десяти страждає на такий дискомфорт. Спочатку алергія проявлялась тільки невеличкими плямками на згині рук. Нині ж під час тривалого перебування на сонці шкіра дівчини вкривається помітними червоними пухирцями.
Злата розповідає – аби уберегтись від прямих сонячних променів, особливо влітку, намагається не виходити на вулицю на довго, прикривати руки одягом з довгими рукавами та користується засобами з високим ступенем УФ-захисту.
Найчастіше фотодерматит або алергія на сонце може проявлятися у людей, яким за тридцять. Або передаватись спадково. Зазвичай захворювання з’являється у вигляді висипу на ділянках тіла, які були під прямим сонячним промінням. Часто алергія проявляється у вигляді кропив’янки – червоних пухирців на тілі.
А якщо вчасно не звернутись до лікаря, то може розвинутись шкірна інфекція.
Часто алергія виникає після використання косметичних засобів – лосьйонів, парфумів та навіть сонцезахисного крему. Також схильні до фотодерматиту люди, які страждають на звичайний дерматит та дерматоз. Проте найбільш чутливі до виникнення алергії люди зі світлим типом шкіри.
Лікарі нагадують – часте перебування на сонці може призвести до передчасного старіння шкіри. У найгірших випадках – раку шкіри. Аби уберегтись від фотодерматиту, медики радять обмежити перебування на сонці ранковими та вечірніми годинами, ховаючись у піковий період – з 12-ї до 16-ї. Обирати якісні сонцезахисні креми із СПФ-фільтром не менше п’ятдесяти, носити сонцезахисні окуляри та легкий довгий одяг.
Читайте також: Закарпатців закликають долучитися до флешмобу #водутваринам