Звiстка про пiдкинуте у пiд’їздi багатоповерхiвки в Хустi немовля швидко набула широкого резонансу – про малюка заговорили у всiй областi. Волонтери почали збирати допомогу i звозити її до пологового будинку, куди помiстили хлопчика, а багато закарпатських родин зголосилися його всиновити.
Що вiдомо про Мартiна та про його матiр
Пiсля скандалiв, пов’язаних iз Хустським пологовим будинком, зливи рiзного негативу, ми їхали туди з думкою, що натрапимо на обшарпане примiщення з тарганами та лiкарями-монстрами. Однак побачене одразу нас здивувало. Причому приємно. Персонал виявився дуже люб’язним i ввiчливим, а сам пологовий не таким, як про нього казали. Всюди було чисто, палати гарнi, манiпуляцiйнi оснащенi сучасним обладнанням, серед якого багато справдi хорошого i якiсного.
Коли ми зайшли у вiддiлення, де в лiжечку лежав Мартiн, бiля нього сидiла привiтна жiнка, яка дивилася на дитину з любов’ю, наче на рiдного сина. Медсестра Ельвiра ГУШКА працює у пологовому бiльше 35 рокiв – вiдколи вiдкрилося вiддiлення для недоношених немовлят. У неї самої троє дiтей, має вже й онукiв. Каже, що одного з них також звати Мартiном.
%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D0%BD2.jpg
«Хлопчика назвали на честь святого Мартiна, адже знайшли його саме в день, коли вiдзначалося це свято, – розповiдає жiнка i бере малюка на руки, нiжно пригортає до грудей…
Стискається серце вiд думки про те, якою турботою може надiлити дитину абсолютно чужа людина, а рiдна мати цiєї крихiтки її зреклася.
Тим часом наша спiврозмовниця продовжує.
Жiнка також стверджує, що до Мартiна постiйно приходять волонтери. Люди приносять йому памперси, засоби для гiгiєни, одяг, iграшки, ковдри. Багато хто хоче забрати його собi, але пiсля прояснень люди розумiють, що процедура довга i складна.
Справдi, кiлькiсть вражає. У Марiтна, як у маленького короля, зараз найбiльше всього з усiх дiтей, що перебувають у Хустському пологовому будинку. Та як буде далi… вiд думки про невiдомiсть стискається серце.
За словами Ельвiри ГУШКИ у медичному закладi є «Вiкно життя», тож мати могла вiднести дитину туди, але, очевидно, вона боялася, що там є камери спостереження. Утiм таким чином вона б уникнула кримiнальної вiдповiдальностi за вчинок.
Скорiш за все, народила хлопчика не дiвчина, а жiнка, у якої були не першi пологи. Важив малюк 3 кiлограми 100 грамiв.
Крiм того, у нього була правильно перев’язана пуповина, замотана шовковою ниткою, як це робилося ранiше в лiкарських установах. Хоча в пологових зараз немовлятам встановлюють спецiальнi затискачi.
Тож вiрогiдно навiть, що народжувала мама-зозуля сина не одна, а їй хтось допомагав.
Що ще вiдомо про неї. Як розповiла одна з жiнок, що живе на Київськiй набережнiй, де й було знайдено Мартiна, вона бачила через вiкно жiнку з чорною дорожньою сумкою у темному пальто з капюшоном. Вона була високого зросту i йшла важко. Тож мати це чи її «помiчниця» – мають з’ясувати полiцейськi.
Крiм того, списати на те, що мати дуже бiдна i зреклася сина через те, що не зможе його утримувати, теж не можна, бо очевидцi кажуть, що замотано було хлопчина не в дешевi речi.
І ще. Як поiнформували у вiддiлi комунiкацiї Закарпатської полiцiї, повiдомлення вiд мешканки Київської набережної про дивну знахiдку до вiддiлку надiйшло 25 грудня о 06.41 ранку. Вона розповiла, що близько 06.30 виявила в пiд’їздi будинку, де проживає, мiж першим та другим поверхом дорожню сумку з новонародженою дитинкою, загорнутою в ковдру.
Оскiльки подiя трапилася о такiй раннiй порi, це наводить на думку, що принести малюка могла лише хустянка, якщо ж нi – то жiнка приїхала власним автомобiлем, бо маршрутки так рано ще не їздять.
На жаль, наразi це все, що вiдомо про людину, яка народила Мартiна.
Правоохоронцi також попросили всiх, кому щось бiльше вiдомо про цей випадок, телефонувати за номером 068-50-76-172 до чергової частини. Якщо матiр вдасться вiдшукати, їй «свiтить» обмеження або позбавлення волi на строк до 3 рокiв.
Якi ще цiкавi випадки трапляються в Хустському пологовому
Ще перед приїздом до лiкарської установи на нас чекав лiкар-неонатолог, в.о. начальника вiддiлу материнства i дитинства Хустської райлiкарнi Михайло Вакару. Саме вiн виходжував Мартiна, якого доставили до пологового з переохолодженням, його температура тiла була всього 32 градуси. Тож хлопчика довелося помiстити до кювезу, утiм його стан швидко стабiлiзувався i зараз iз ним усе добре.
Питаємо в медика, чи часто в Хустi трапляються подiбнi випадки.
%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D0%BD1.jpg
Про Мартiна лiкар розповiв, що вiн спокiйний, не плаче, добре харчується.
Питаємо також, чи є позитивнi зрушення в роботi Хустського пологового.
На запитання, якi в основному пiсля пологiв виникають проблеми з дiтьми, лiкар стверджує, що бувають патологiї пiд час самих пологiв, наприклад, коли дитина не дихає, тож їй потрiбно надати реанiмацiйну допомогу, пiдключити її до апарату штучної вентиляцiї легенiв, коли немовля дихати самостiйно не може.
У палатi разом iз Мартiном у кювезi ми помiтили двох маленьких дiвчат. Смаглявих з чорним волоссям. Тож не зацiкавитись крихiтками ми не змогли. Тому попросили Михайла Вакару розповiсти про них бiльше.
Тож ми повертаємося знову до Мартiна. Лiкар стверджує, що волонтери почали приносити йому допомогу одразу пiсля того, як лише дiзналися про хлопчика.
До Мартiна вiн дiйсно ставиться, наче до рiдної дитини, дбайливо оглядає, бере на руки, наче власного сина… та й загалом поводиться, як справжнiй турбот-ливий батько. Тому хочеться дiзнатись про власних дiтей Михайла Вакару.
Наостанок ще раз заходимо до Мартiна. i… диво! Вiн посмiхається. Можливо, цьому крихiтному янголятку сниться щось дуже солодке i приємне. Цiкаво, що саме.
Марина АЛДОН, газета «Недiля Закарпатськi новини»