Унікальний армійський спецпідрозділ тренується на полігоні під Ужгородом

Майже дві тисячі військовослужбовців 13-го армійського корпусу СВ ЗС України підвищують польовий вишкіл на заході України.

Протягом тижня під керівництвом командирів військових частин 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України тривають заняття особового складу з вогневої, тактичної, тактико-спеціальної підготовки, військової топографії, технічної підготовки та водіння військової техніки.На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині, військовослужбовці аеромобільно-десантного батальйону 80-го окремого аеромобільного полку та механізованого батальйону 24 окремої механізованої бригади виконують вправи стрільб зі стрілецької зброї, стрільб з озброєння бронетранспортерів, бойових машин піхоти та вправи з практичного водіння військової техніки.

– Більшість військовослужбовців, які залучені до занять є фахівцями своєї справи, перед кожним із них визначено конкретне завдання, – повідомив командир аеромобільно-десантного батальйону 80-го окремого аеромобільного полку підполковник Володимир Юданов. Він також наголосив, що основну увагу під час практичних занять зосереджено на ролі молодших командирів у підготовці особового складу.

На Буковині та Волині, практичні заходи з основних предметів бойової підготовки тривають  за участю підрозділів 300-го окремого механізованого полку, 51-ї окремої механізованої бригади. З метою ускладнення виконання завдань в умовах незнайомої місцевості військовослужбовці окремого розвідувального батальйону 13 армійського корпусу, під час виходу на полігон, здійснили марш з Рівного до Володимир-Волинського, де протягом тижня удосконалюють свої знання та навики з основних предметів бойової підготовки. Саме тут розвідники виконують вправи стрільб з БМП-2 використовуючи  промислову електромережу, що дозволяє суттєво економити бюджетні кошти.

На Закарпатті вправи стрільб з озброєння бойових машин піхоти, стрільби зі стрілецької зброї виконують військовослужбовці окремого гірсько-піхотного  та механізованого батальйонів 128-ї окремої механізованої бригади. Унікальність Ужгородської ділянки полігону в тому, що його навчально-матеріальна база на сьогодні забезпечує підготовку єдиного у Сухопутних військах підрозділу, який призначений для дій у гірській місцевості.

Варто згадати, що нещодавно група військовослужбовців і працівників 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої механізованої бригади здійснила залікове сходження на найвищу вершину Українських Карпат — гору Говерла (2062 м) маршрутом категорії складності 1Б (найвищої за класифікацією).Цього тижня до занять з бойової підготовки на полігонах заходної України залучено майже дві тисячі військовослужбовців 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Окрім аеромобільних та механізованих підрозділів польову виучку удосконалюють представники протиповітряної оборони бригад, полків та підрозділи зв’язку  військових частин.