Встановіть розширення «Новини Ужгорода - 0312.ua» для і читайте міські новини першими Встановити!

Яку стипендію отримуватимуть студенти УжНУ у 2017 році: репортаж

Яку стипендію отримуватимуть студенти УжНУ у 2017 році: репортаж
Новина дня
17:4010.12.20161
Яку стипендію отримуватимуть студенти УжНУ у 2017 році: репортаж

29 листопада Міносвіти заявило про нові підходи до виплати стипендій у наступному році.  Зокрема, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, що уже з січня 2017 стипендію будуть отримувати лише ті студенти, які посіли найвищі місця у рейтингу. Щоправда, критерії поділу на «успішних» та «неуспішних» студентів досі не затвердили. 

Зараз студенти  ВНЗ III-IV рівня акредитації отримують 816 гривень, а ті, хто має середній бал 5.0 - на 100 грн. більше. У наступному ж році планується, що  мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн. А відмінники отримуватимуть стипендію на 72,9% більшу, ніж зараз - 1600 грн. От тільки, виплачувати стипендії хочуть лише 50% студентів, яких оберуть за рейтинговою системою. Важливо, що  місце в рейтингу на 90% визначатиметься навчальною успішністю, а на 10% - критеріями, які розробить кожен виш . 

IMG_3239[1]

У відділі виплат стипендій УжНУ поки нічого не точно не знають: " Закон ще не вийшов, тому це лише розмови. Університет ще не розробляв критерії. Ми нічого не знаємо".

Поки тут нічого не знають, ідемо питати далі. Так, голова студентської профспілки Ростислав Головчанський розповідає: "Всі ми очікуємо на нововведеня, але поки нічого немає. Все залежить від Києва. Зараз ми працюємо з депутами щодо можливості внесення змін. Подивимось на результат". 

У цьому питанні важлива думка самих студентів. Як тільки у мережі поширили інформацію про те, що у 2017 році стипендії будуть виплачувати по-новому, студенти у коментарях на сайті Освіта. ua почали обговорювати закон і зійшлися на тому, що він зашкодить освітньому процесу: 

123456

А ось якої думки наші студенти про те, що дехто може отримувати 1600 грн стипендії, а хтось - нуль. Як виявилося, багато хто навіть не чув про таку ініціативу. Так, студентки факультету міжнародних відносин щиро дивуються на моє питання. До нашої розмови долучається їх одногрупник: " Будуть виплачувати стипендії за рейтинговою системою. Тобто перші 5 будуть мати, а інші - ні. Тепер перекривати трійки п’ятірками уже не можна, так само не можна для стипендії мати задовільні оцінки із заліків". 

DSCN5322

Студенти 2 курсу  факультету інформаційних технологій діляться: "Ми наче щось знаємо, але нічого не знаємо. І самі вже зверталися за інформацією, але нічого нам не можуть сказати. Якщо так станеться, що  наші одногрупники отримають виплати, а ми - ні, то ображатися на них не станемо".фыы"Я дуже переживаю, що можу лишитися без стипендії. Тепер для того, аби мати всі 5 треба дуже багато вчитися, причому і 4 заробити нелегко. Були у студентів якісь гроші і ті забрали. Що ж, доведеться ще більше працювати" - ділиться студентка філологічного факультету. 

DSCN5325

Із коридору ідемо до аудиторій. Після нашого питання про стипендію в аудиторії розпочалася бесіда. Той, хто не на державному, взагалі не турбується про нововведення. Дехто ж просто змирився: "Буде, як буде" - каже одна із студенток. 

DSCN5328

"Ця новина стала дуже неочікуваною, тим паче, що ми цього року складаємо сесію вже у грудні. Якщо складеться так, що я не отримаю стипендію, доведеться закинути навчання і піти працювати", - своїми переживання ділиться одна із студенток філологічного. 

Що ж, поки нікому нічого не відомо, залишається сподіватися, що зміни не вплинуть погано ні на процес навчання, ні на самого студента. 

7 v

www.0312.ua

Якщо Ви помітили помилку, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію

Наш додаток для iOS та Android

Коментарі
Скасувати
Додаючи коментар, я приймаю і несу відповідальність за виконання Правил cайту

Останні новини

Ще новини...