• Головна
  • Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж
10:25, 21 липня 2016 р.

Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж

В Ужгороді зареєстровано близько 4 тисяч інвалідів. Незважаючи на значну кількість людей із обмеженими можливостями, обласний центр  Закарпаття зовсім не облаштований для полегшення їхнього життя. Як показує моніторинг, який провели в Управлінні патрульної поліції Ужгорода і Мукачева, основні проблеми, з якими стикаються інваліди в нашому місті – це брак пандусів, розмітки, місць для паркування, відповідних дорожніх знаків, завищення бордюрного каменю.

Площа Шандора Петефі

IMG_4017

…Під’їжджаємо до Управління праці та соціального захисту ужгородської міської ради. Сюди ледь не щодня звертаються люди із обмеженими можливостями. Проте, як не дивно, поблизу будівлі – жодного пандуса. Проходимо далі вулицею. Перехрестя біля «Фокстроту». Тут щодня проходить сотні людей, враховуючи тих, що з обмеженими можливостями. Лише з однієї сторони перехрестя є пандус. Та й той доживає свій вік.

Бачимо, як жінка з візочком ледь-ледь подолала завищений рівень бордюру. Підходимо. Оксана, виявляється, за освітою архітектор і добре орієнтується у цьому питанні:

Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж, фото-3

«Я писала дипломну роботу на тему «Доступність руху маломобільних груп населення» і скажу: Ужгород – це не те місто, яке відповідає усім вимогам… У нас навіть якщо де-не-де є пандус, то навряд чи, що він є під ухилом 10 градусів, як книжка пише. Насправді, ця проблема є повсякденною. Куди б ми не пішли гуляти – це або бездоріжжя, або відсутність пандусів. Аптеки, розважальні заклади, державні установи… За нормою – бордюр має мати висоту 15 сантиметрів. Не впевнена, що у нас цього дотримуються. Якщо це міський простір, то за це несе відповідальність міська влада. Будь-який заклад може розпочати свою роботу тільки тоді, коли створені умови для людей із обмеженими можливостями». 

Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж, фото-4

Вул. Льва Толстого

IMG_4042

Підходимо до Обласного госпіталю ветеранів війни, де, напевно, щодня зустрічаються люди з обмеженими можливостями. Пандус є тільки з одного боку дороги і навіть той розвалюється. Тільки на самому вході – металеві рейки, які є доволі-таки небезпечним способом дібратись місця призначення. А взимку – так взагалі…

Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж, фото-5

В’ячеслав Рущак, працівник сектору безпеки дорожнього руху УПП Ужгорода і Мукачева каже, що це тільки крупиця з тих порушень, які є у нашому місті:

Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж, фото-6

«Біля «Дастору», наприклад, є хороші пандуси, однак на світлофорі відсутні звукові пристрої, які б служили провідником для людей із вадами зору. На вулиці 8 Березня є реабілітаційний центр, однак належних умов для інвалідів нема. Обласна клінічна лікарня – та сама ситуація. У нашому місті фактично нема умов для людей із обмеженими можливостями», - зазначає капітан поліції.

Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж, фото-7

На виконання вимог Закону України «Про дотримання прав і свобод людей з обмеженими можливостями» Управління патрульної поліції проводитиме контрольні обстеження вулично-шляхової мережі Ужгорода щодо організації безпеки дорожнього руху для інвалідів. Перевірка розпочалась з початку липня. У першу чергу, патрульні звернули увагу на магістральні вулиці, під’їзди до державних та розважальних закладів.

Чому Ужгород не для людей з обмеженими можливостями: репортаж, фото-8

«Наразі можемо сказати, що міська влада приділяє цій проблемі надто мало уваги, - говорить  в. о. начальника сектору безпеки дорожнього руху УПП в м. Ужгород та Мукачево, підполковник поліції Олександр Ковальчук. – Патрульна поліція підготувала відповідні листи до органів місцевої влади із зазначенням конкретних недоліків і пропозицій щодо покращення цієї ситуації. Ми хочемо, аби ці люди могли комфортно і без перешкод пересуватись містом».

P.S: 0312.ua зв’язався з прес-службою ужгородської мерії для того, щоб отримати відповідь, коли ужгородські установи та магістралі (хоча б центральні)  будуть обладнані всім тим, що полегшує життя людям з обмеженими можливостями. Чекаємо на відповідь і обов’язково оприлюднимо її.

Читайте також: В маршрутках Ужгородщини відмінили безплатний проїзд для пенсіонерів та інвалідів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пандуси #інваліди #патрульна поліція #Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...