Соціо
10:56, 3 березня 2016 р.

Ідеальне дерево для Ужгорода

Соціо

«Круглий стіл» «Ідеальне дерево для Ужгорода», де розглядалися питання перспективи впорядкування сфери зеленого господарства міста та можливості впровадження інновацій, провели напередодні «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону ФОРЗА» та Ужгородський прес-клуб.

Про це повідомляє ужгородська міська рада.

Участь у заході взяли науковці біологічного факультету УжНУ, архітектори, урбаністи, представники громадських організацій, міської влади – заступник міського голови Ужгорода Олександр Габор та в.о. директора департаменту міського господарства Оксана Пайда. Поділитися досвідом до Ужгорода приїхала й головний архітектор словацького міста Кошице Петронела Кірайова.

Двогодинна розмова вийшла емоційною. Одне з найголовніших питань, якому й приділили найбільше часу – кронування в Ужгороді дерев. Хоча фахівці погоджувалися з тим, що більше 30 років у місті не здійснювався догляд за зеленими насадженнями, на адресу міської влади лунала критика з приводу того, як саме це було зроблено, наголошувалося на важливості індивідуального підходу до обрізки та формування крони.

Представники міської ради поінформували, що тільки протягом 2015 року в Ужгороді було 15 аварійних ситуацій: дерева, гілки падали та псували майно, а на Київській набережній дерево навіть травмувало людину. На щастя, не постраждала дитина, яка була у колясці. Тому роботу з кронування й видалення аварійних дерев необхідно проводити.

Водночас запевнили, що кронування так, як донедавна, більше не робитиметься, до уваги взяті зауваження спеціалістів, налагоджена співпраця з науковцями біологічного факультету УжНУ, тож підхід до цього питання буде кардинально змінено.
Заступник міського голови Олександр Габор зазначив, зокрема, що питання озеленення міста і взагалі догляду за зеленими насадженнями не виникло сьогодні чи вчора, воно має свою історію. 

«Проблема є і її потрібно вирішувати. Зрозуміло, що це вимагає не лише матеріальних ресурсів, а й часу. Те, що зроблено, наприклад, у Кошице, зроблено не за один рік. А з часу незалежної України в Ужгороді у цьому плані нічого не робилося. Змінити за рік чи два кардинально ситуацію в місті дуже важко, але це вимагає від нас обов’язкового руху у напрямку щодо розроблення проекту озеленення міста, який би мав стати складовою Генерального плану. 

Усі рекомендації, озвучені на «круглому столі», організатори заходу пообіцяли оприлюднити та надати міській раді для врахування у роботі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дерево #Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...