Однією з головних складових стаціонарного комп’ютеру є монітор. Без нього взагалі не можливо було б користуватися комп’ютером. Щоб не відчувати незручностей, болі в очах, обирати монітори на Euro-technika потрібно із знанням діла.

Тому, чим більше знань про моніторах, тим більш правильний вибір можна зробити при його придбанні. Розберемося, як визначаються розміри екрану монітора.

Розмір екрану залежить від діагоналі, яка вимірюється між протилежними кутами зображення на електронно-променевій трубці (ЕПТ), званої також кінескопом.

Колір на екранах телевізорів і комп'ютерних моніторів створюється одним і тим же способом. Внутрішня поверхню кінескопа покривається шарами люмінофора, елементи які починають світитися при взаємодії з електронним променем.

Наноситься три фарбованого шару люмінофора: червоного, зеленого і синього кольорів. Для відтворення усього спектру доступних кольорів ці три складові змішуються між собою. Наприклад, якщо активізуються всі три люмінофора червоного, зеленого і синього кольорів, то вони створюють білий колір.

Всередині кольорового монітора знаходиться електронно-променева трубка, яка також називається кінескопом. До складу ЕПТ входять блок з трьох катодних гармат для трьох кольорів, маска і скляний екран, покритий зсередини шарами люмінофора різного кольору. Якщо на кінескоп надходить сигнал, катодні гармати випускають потоки електронів. Вони екрануються маскою і спрямовуються на люмінофор відповідного кольору. Коли електронний потік потрапить на люмінофор, то він світиться.

При купівлі кольорових телевізорів нас більше цікавлять ціна, розмір екрану по діагоналі, наявність пульта дистанційного керування і телетексту, але далеко не всі питають про роздільної здатності телевізора. Можливо, ми задаємо питання щодо деяких регулювань і налаштувань екрану, але частоти регенерації не цікавлять майже нікого.

Чому так важливі роздільна здатність, частота регенерації зображення і цифрові засоби управління при виборі монітор для комп'ютера? Від цих характеристик залежить не тільки зручність користувача монітора, але і його здоров'я. По-перше, користувач дивиться на монітор з близької відстані, в той час як телевізор дивляться з набагато більш дальньої відстані. По-друге, телевізійне зображення безперервно змінюється і сприймається візуально, як єдине ціле. При роботі за комп'ютером потрібно мати можливість читати дрібний текст або повністю концентрувати свою увагу на певних зображеннях або яких-небудь фрагменти його. Обидва ці обставини вимагають від моніторів високої чіткості та стабільності зображення.